Dzięki Gowinowi będziemy drugą Irlandią !

Nigdy w życiu nie spodziewałam się, że jeszcze się na dobre nowa kadencja sejmu nie rozpocznie a ja już będę podzielała opinię Biedronia. Chodzi oczywiście o jego opinię na temat wyboru Gowina na Ministra Sprawiedliwości.  Zastanawiając się czy lepie określić tę decyzję mianem katastrofy, końca sprawiedliwości w tym kraju czy też oddaniem stanowienia prawa w ręce fundamentalistów, uświadomiłam sobie, że na dobrą sprawę w ogóle nie wolno mi ocenić tej decyzji jeśli nie chcę się narazić na zarzut zniesławienia członka Rady Ministrów i co gorsza na naruszenie słynnego artykułu 196 kk, bo z pewnością pan (niestety) minister Gowin już wkrótce zostanie ogłoszony świętym od zarodków. Myślę, że już wkrótce zostaną również zainicjowane ważne konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazwy ministerstwa na Ministerstwo Ochrony Zarodków albo Ministerstwo Dwulicowości albo po prostu Święta Inkwizycja, którego zbrojne ramię będą stanowiły moherowe bojówki.

Osobiście jestem oburzona oddaniem tak ważnego dla kraju resortu osobie, reprezentującej poglądy skrajnie prawicowe i konserwatywne. Nie wiem czym kierował się pan Donald Tusk, ale być może chęcią dotrzymania chociaż jednej obietnicy wyborczej – w końcu będziemy drugą Irlandią. A dokładniej zapyziałym kraikiem, z którym nikt w Europie się nie liczy, ale posiadającym najbardziej konserwatywne prawodawstwo i – zapewne już wkrótce – preambułę dyskryminującą Polaków -niekatolików.

Powiedzmy sobie szczerze – Tusk doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że właśnie teraz, wykorzystując wewnętrzne problemy PiS może przejąć część jego elektoratu, bo ja osobiście nie wierzę, by te elektorat przypadł partii Ziobry. A że konserwatywna prawica musiała ostatnio przełknąć kilka gorzkich pigułek – silna reprezentacja partii Palikota w sejmie,  Wanda Nowicka Marszałkiem to Tusk postanowił im osłodzić życie, pokazując, że w prawie nie dojdzie do żadnej liberalizacji, obowiązujących przepisów, tj. ani złagodzenia ustawy antyaborcyjnej, ani liberalnej ustawy o in vitro. Wprost przeciwnie – spodziewać się można, że już wkrótce sam fakt posiadania i wyrażania opinii antyklerykalnych będzie karany z urzędu, a w sądach zaroi się od pozwów z powodu „obrazy uczuć religijnych”. Cóż, przyszedł dla konserwatywnych posłów czas zapłaty za czas ambonowy.  A ofiarami jak zawsze padną kobiety, których prawa po raz kolejny zostaną poświęcone na ołtarzu władzy.

I do tego co funduje nam rząd dochodzi prawo jak w Irlandii 😉

One Response to Dzięki Gowinowi będziemy drugą Irlandią !

  1. Marcin pisze:

    Masz wiele racji w tym co piszesz, a jak będzie, czas pokaże. Ja spodziewam się po rządzie „zderzaków” wszystkiego najgorszego z Gowinem na czele. A prawda pewnie jest taka, że Tusku nie starcza już „materiału” w partii, większość swoich pucybutów już z partii przegonił (Płażyński, Olechowski, Rokita, Palikot), lub też odstawił na boczny tor (Schetyna) i musi się posiłkować głupkowatym Gowinem. A jak mu ten narozrabia, a że to zrobi jest prawie pewne, to się go wymieni, jak zderzak. A Tusku nadal będzie nieskazitelny, czysty i błogosławiony.
    P.S.
    Czemu my zawsze musimy być „drugą Japonią”, „drugą Irlandią” itp. Czemu do ku%wy nędzy nie możemy być pierwszą POLSKĄ?!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: