Baby do urn! Korwin do lamusa!

Słuchajcie kobiety, babki, laseczki i ogólnie przedstawicielki płci pięknej. Czas sobie jasno powiedzieć jedno: jak sobie same nie pomożemy to i nikt nam nie pomoże!

O co chodzi ? Oczywiście o wybory prezydenckie 2010 r. I to jak bardzo kandydaci dbają o nasze głosy, chyba tylko 8 marca, żeby mniej kobiet poszło na manifę.

Mój pogląd, że generalnie nie ma kandydata, który by się słowem chociażby zająknął o kobietach i tym, co ma zamiar dla nas utrwalił się i okazał się wręcz peanem na cześć ochotników na prezydenta. Jest gorzej! Gdy przeczytałam, że jeden z kandydatów na prezydenta stwierdził, że kobiety nie powinny mieć prawa w wyborach, bo  Przeciętna kobieta nie interesuje się polityką. – Chodzi o to, by głosowali tylko ci, co się znają na polityce – powiedział na antenie TVP1.” to naprawdę nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać.  W końcu nie bez powodu dostał „nagrodę” Szowinisty Roku a ilością kretyńskich wypowiedzi z pewnością przewyższył Palikota i zbliża się do takich asów retoryki jak Lepper i Giertych. Ja nawet rozumiem, że człowiek, którego wychowywała babcia a potem macocha może mieć jakiś uraz do kobiet, ale do tego stopnia ?! W dodatku Pan JKM zdaje się twierdzić, że jest człowiekiem inteligentnym, znacznie przewyższającym ogół społeczenstwa, o kobietach nawet nie wspominając. Śmiem wątpić czy posiada chociażby instynkt samozachowawczy i umiejętność uczenia się. Strzela sobie raz po raz w stopę i nic a nic się nie nauczył jeszcze. Tym samym Pan Podobnointeligentny Mikke stawia siebie w jednym szeregu z Konowiczem i Leszkiem Bublem.

Ja nie twierdzę, że JKM nie ma poglądów na gospodarkę, bo niektóre nie są nawet głupie, tylko dziwnie nie przystają do samego JKM. Jestem nawet w stanie zgodzić się z zasadą „kto nie pracuje niech nie je” i zlikwidowaniem łożenia na bandę darmozjadów. Tylko nadal nie wiem co JKM robi, że go to uprawnia do takiego twierdzenia, bo nic mi nie wiadomo o żadnej pracy zarobkowej. Pewnie siedzi w jakiejś radzie nadzorczej, w której mu płacą tylko za to, że jest JKM i pluje na społeczeństwo z wyżyn nie wiadomo czego.

Tym niemniej upewniłam się w przekonaniu, że my kobiety powinnyśmy się w końcu zebrać i pokazać naszą siłę. Niekoniecznie nawet wybierając kandydata, który nie będzie próbował wmawiać nam, że nadajemy się wyłącznie do garów i pieluch.  Ani nawet takiego, który popiera rozdział Kościoła od państwa (Jest w ogóle taki ? chyba tylko Napieralski), co pozwoliłoby na to, żebyśmy nie były traktowane jak maszynki do rodzenia dzieci w najlepszym razie a siedlisko grzechu i zepsucia w gorszym. Wystarczy po prostu pójść na wybory, pokazać, że nie będzie Korwin-Mikke pluł nam w twarz i praw wyborczych nas pozbawiał. Albo twierdził, że „harmonijna współpraca mężczyzny i kobiety dla postępu ludzkości (polega na tym) na tym, by nie przeszkadzała mu leżeć pod jabłonką i rozmyślać oraz by usuwała mu spod nóg rożne drobne niedogodności, które mogłyby oderwać go od myślenia.” I owszem, zajmowanie się domem i dziećmi nie jest pracą, bo jest zajmowaniem się. Wyjątkiem są tylko sprzątacze, niańki i przedszkolanki.  I zajmowanie się ogrodem, tudzież psem dla 99% populacji także nie jest pracą…

Ciekawa jestem a propos „słynnej” ankiety Korwina też czy pan Mikke kiedykolwiek przeprowadzał badanie mężczyzn, którzy ukończyli szkołę średnią. Gdyby dzisiaj  zadał im 2 pytania – 1 co to jest logarytm?, 2 co to jest korwin-mikke? Głowę daję, że 90% odpowiedzi na oba pytania brzmiałaby „Nie wiem” a wszyscy skończyli szkołę średnią.

Ja osobiście pokazuję panu „a takiego” i na wybory pójdę, znowu. I mam nadzieję, że Korwin nie osiągnie życiowego sukcesu w postaci miejsca numer 5, bo gotów znowu kandydować. Odeślijmy JKM tam, gdzie jego miejsce – do politycznego lamusa!

PS. A Kopernik była kobietą!

10 Responses to Baby do urn! Korwin do lamusa!

 1. adam pisze:

  A ja popieram pana JKM i uważam że nie powinnaś głosować:)

 2. rakpap pisze:

  Ja też głosuję na JKM i jestem kobietą. Korwin-Mikke jako prezydent nie ma jak odebrać kobietom głosu. Po za tym jakbyś poczytała więcej o jego poglądach dowiedziałabyś się, że JKM jest ogólnie przeciwnikiem demokracji.

  Prawdą jest że wiele kobiet nie interesuje się polityką, tak samo jak menele spod budki z piwem i mnóstwo innych osób. Przez to państwem nie rządzą odpowiednie osoby. Natomiast JKM jak najbardziej jest za biernym prawem wyborczym dla kobiet – możliwością kandydowania w wyborach i zajmowania się polityką.

  JKM jako jedyny ma wiedzę, inteligencję i chęci by zmienić Polskę w kraj gdzie się żyje dobrze. Już wolę nie mieć prawa głosu w normalnym kraju niż głosować na bandę oszołomów.

  Pozdrawiam Cię ciepło 🙂

 3. Sunny pisze:

  Ale ja znam poglądy pana JKM na dupokrację i inne jego „perełki”, czytuję go co tydzień w Angorze, jak potrzebuję się nakręcić przeciwko komuś. Zwykle wystarcza jeden, góra dwa akapity.

  A skoro prezydent nie ma prawa zmieniać ordynacji wyborczej to powiedz mi, czy człowiek inteligentny powinien wobec tego gadać takie bzdety ? Widać przeceniasz Muchę.

  Gratuluję także dobrego samopoczucia i oddania głosu na człowieka, który uważa każdego menela spod budki z piwem za lepszego od ciebie tylko dlatego, że tamten jest facetem. Albo masz o sobie przesadnie dobre mniemanie albo wprost przeciwnie, tak czy wspak współczuję.

 4. Caven pisze:

  1. Można powiedzieć „niczego się nie uczy” a można powiedzieć „nie zmienia swoich poglądów”.
  2. Nie siedzi w żadnej radzie nadzorczej. Jest publicystą i tak zarabia na życie (m. in.). Swego czasu był właścicielem pisma (Najwyższy Czas!), które sprzedał, grywał zawodowo w brydża etc. etc. Ale oczywiście lepiej nie sprawdzać tylko z góry założyć, że „się ustawił”. Pasuje do tezy więc nieważne są fakty. Zresztą sama piszesz, że czytujesz Go w Angorze – jak myślisz, pisze tam za darmo?
  3. „Wy kobiety” macie swoją Partię Kobiet która już kiedyś dzielnie zmasakrowała wynikami inne partie…
  4. Jeśli się nie zgadzasz z poglądami innej osoby nie nazywaj od razu jej wypowiedzi „kretyńskimi”.
  5. IQ JKM-a jest potwierdzone testami psychologicznymi, i faktycznie ma ponadprzeciętne. Mocno ponadprzeciętne.
  6. Sukces życiowy to On już osiągnął i to nawet dość dawno. Czego nie można powiedzieć o większości sfrustrowanych feminazistek.

 5. Feminazistka pisze:

  To jednym nie wolno użyć słowa „kretyński” a innym wolno rzucać „Feminazistkami”. I w ogóle dlaczego tak skromnie ? Członków UPR na pewno stać na więcej. no chociażby na komucha i sfrustrowaną babę, co dawno chłopa nie miała a za to ma zbyt długi łańcuch, bo z kuchni do laptopa się dostała.

 6. mario pisze:

  Korwin chce aby nie mogli głosować wszyscy Ci, którzy się polityką nie interesują. Akurat ok 90% kobiet się polityką nie interesuje, więc te pozostałe 10% jakoś przeboleje nie głosując, za to mają pewność że 90% koleżanek nie zepsuje wyborów. Korwin chce aby głosować mogli tylko właściciele ziem na terenie Polski. Moim zdaniem najlepiej było by wprowadzić podatek wyborczy, który skutecznie odstraszy meneli, oraz egzamin z konstytucji i test z poglądów kandydatów, który skutecznie odsieje ludzi, którzy idą „bo tak się powinno”, ale się nie znają.

 7. Anonim pisze:

  Dzieki mezczyznom kobiety nie musza juz siedziec w jaskiniach, by pilnowac ognia.

 8. Anonim pisze:

  Tak patrzac na komentarzeo wyglada jakby Sunny byla w tych 10 procentach. Dajmy sie jej wygadac haha A reszta bab nie wejdzie na interie poplotkowac o Dodzie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: