Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść …

Słowa piosenki „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść” powinni sobie wziąć do serca w naszym kraju primo politycy, secundo celebrities, tertio jakby tu elegancko… osobowości telewizyjne.  O polityce rozmawiać nie będę, nie ma mowy i pominę wymownym milczeniem kto stanowczo powinien sobie dać spokój z powrotem na scenę polityczną.  Nieco więcej gorzkich słów miałabym dla gwiazd, gwiazdek i pseudogwiazdek muzyki, bo w końcu o ile Stonesi są nieśmiertelni to cóż do zaoferowania ma pan w tupeciku, udający wiecznie młodego amanta, który niewiadomym sposobem w 70 wiośnie życia nie ma ani jednej zmarszczki i nie jest Ibiszem. Jak widać nie tylko z dziewczynami się nie wie… Ciszę wypadałoby także zachować nad trumną naszej niegdysiejszej naprawdę dobrej wokalistki, która obecnie szczyci się głownie tym, że nie boi się samozwańczej królowej nie-wiadomo-czego. Ja się śmiertelnie boję że Stan Borys albo Szczepanik zasiądą w jury innego badziewia telewizyjnego, potocznie zwanego programem rozrywkowym tudzież show.

Za to pan  Majewski, Wojewódzki i kilku innych doprawdy mogliby już udać się na telewizyjną emeryturę, bo ich żarty śmieszą już tylko ich samych.  Majewski ostatnio śmieszny był tak dawno, że nie jestem sobie w stanie tego przypomnieć a Wojewódzki jest ugrzeczniony niczym kamerdyner wobec wszystkich co inteligentniejszych gości, pastwiąc się tylko nad tymi, którzy są od niego zależni, vide – uczestnikami programu, w którym jest jurorem.

Tylko Cejrowski niech sobie robi to co robi, bo z dwojga złego wolę już oglądać jego bose giry w studiu pełnym pseudo-palm (budżet obcięli czy co?!) niż obawiać się co też zrobi on z umysłami braci studenckiej, która i tak po edukacji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ma małe szanse na powrót do społeczeństwa.  Po przeczytaniu słów: „ Chcę być profesorem.Koniec, kropka. Wszedłem w okres mentorski. Mężczyzna wchodzi w wiek, w którym poucza, dzieli się czymś, co zebrał wcześniej.” ścierpła mi skóra i zaczęłam dużo poważniej niż niegdyś zastanawiać się nad emigracją z tego wariatkowa.  Znając poglądy pana Cejrowskiego należy się obawiać o stan naszych chodników i innych elementów infrastruktury, gdyż wychowana na jego naukach młodzież gotowa rzucać płytkami w gejów, starców, kobiety, artystów, niekatolików, cudzoziemców i polityków.  Dalej o przepełnienie więzień, aczkolwiek Kościół gotów rękoma posłów uchwalić poprawki do kodeksu karnego, uznające przestępstwa popełnione z myślą o przyszlym zapobieżeniu obrazy uczuć religijnych za obronę konieczną.  No chyba, że pozostanie przy wykładach o ginących kulturach, ale w takie szczęście nie bardzo wierzę…

Może się zrzucić na singiel Perfectu i rozesłać do kilku co bardziej upartym ?!…

One Response to Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść …

  1. furiatka pisze:

    „[…] co też zrobi on z umysłami braci studenckiej, która i tak po edukacji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ma małe szanse na powrót do społeczeństwa”.
    Studiowałaś na KUL-u? Chyba nie! Posługujesz się tu zwykłym stereotypem. Na KUL-u nie robią krzywdy, mnie nikt nie kazał modlić się przed zajęciami ani zdawać egzaminu z Biblii, nikt też nie wysyłał mnie na przymusowe rekolekcje ani nie kazał w worku pokutniczym chodzić. To jest jakaś głupota, że ludzie, zwłaszcza Ci, którzy na KUL-u nie mieli zajęć, myślą, że tam się odbywa jakaś wielka indoktrynacja i że człowiek, który skończy tam studia, nigdy już nie będzie taki sam, bo go „czarni” przerobią. Jak ktoś potrafi myśleć, to nie ma się czego obawiać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: